Żerdki
Pomysł: Własny

     Żerdki które są do kupienia w sklepie w większości się dla naszych milusińskich nie nadają. Mimo, że mają wspaniałe uniwersalne uchwyty do łatwego zamocowania w różnych klatkach, to są z tworzywa i najczęściej mają za małe średnice. Zróbmy więc żerdki sami. Są lepsze i ładniejsze.Musimy uciąć kawałek gałązki o średnicy ok 2,5 cm (dlaczego? Przeczytajcie artykuł "Jak obcinać pazurki" gdzie pokazałam jak papużka powinna obejmować żerdkę paluszkami) i długości 6-8 mm większej niż wymiar klatki gdzie chcemy szczebelek zamocować. Najlepiej użyć wierzby lub brzozy a z drzew owocowych nadaje się jabłoń. Obcinamy wszystkie boczne gałązki. Nie musimy zdejmować kory, papużki zrobią to za nas ;-) Można pozostawić malutkie sęki i trochę okorować bo ładnie to wtedy wygląda, ale część przy ścianie gdzie nasz ptaszek najczęściej będzie przesiadywał powinna być gładka. Następnie nacinamy piłą rowki, ważne żeby w jednej płaszczyźnie. Żerdkę osadzamy w klatce w ten sposób, że druty klatki wchodzą w nacięte rowki. Po włożeniu żerdka nie powinna być luźna. Jak przez przypadek natniemy za głębokie rowki, to możemy wsunąć w nie zapałki, ALE BEZ GŁÓWEK!!!Żerdki wcale nie muszą być proste. Takie rozwidlone są znacznie atrakcyjniejsze dla paputów i znacznie ładniejsze.

A jeśli chcecie zrobić żerdki nie przechodzące przez całą klatkę, to kliknijcie na "lotnisko" w "Zrób Sam" żeby zobaczyć jak je zamocować.

  
 
 
 
REKLAMA:
części zamienne JCB Częstochowa, śląskieurządzenie do mycia wodą zdemineralizowaną producentHotel w Tarnowskich Górach, wesela Tarnowskie GóryHurtownia zabawek ELF Zabrze, zabawki hurt, sprzedaż hurtowacaterpillar części, jcb, cat, hydraulika siłowa hydrauliczne pompy silniki siłownikisprzątanie mieszkań, biur, magazynów, hal, grobów, mycie przeszkleńHydraulika siłowa, przewody hydrauliczne, zawory, siłowniki, rozdzielaczeautomaty tokarskie toczenie detali na automatach, detale toczoneProducent linek, naprawa, dorabianie. Linki pchająco-ciągnące, sterującelinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychkartki ręcznie robione, okolicznościowe tuby ozdobne