Dzwoniący łańcuszek z muszelek
Pomysł: Patrycji Klubek z Chicago

Wybieramy z naszych cennych zbiorów kilkanaście muszelek nie za dużych.
Musimy wywiercić w nich otworki. To jest najtrudniejsze, bo muszelki lubią przy wierceniu pękać. A w tych które wyglądają jak z porcelany w ogóle nie udało mi się wywiercić otworów. W niektórych musimy wiercić dwa otworki (jak na zdjęciu). Ja wierciłam otworki w ten sposób, że wiertło 2 mm okleiłam na końcu plastrem aż zrobił się wałeczek na 1 cm i kręcąc w palcach takim wiertełkiem powolutku robiłam otworek. Jak wierciłam wiertarką, to większość pękała, ale może ja nie mam wprawy.
Jak już mamy otworki, to nawlekamy muszelki na cienki skórzany rzemyk lub sznurek. Możemy nawlekać muszelki tak, żeby się o siebie opierały lub po każdej robić supełek w odstępach 1 - 1,5 cm. Nie dość że jest to fajna zabawka, bo muszelki obijając się o siebie dzwonią i stukają, to na dodatek papużka skubiąc ściera sobie dziobek, a jeśli trochę połknie, to ma wartościowe wapno i mineralne sole.

  
 
 
 
REKLAMA:
części zamienne JCB Częstochowa, śląskieurządzenie do mycia wodą zdemineralizowaną producentHotel w Tarnowskich Górach, wesela Tarnowskie GóryHurtownia zabawek ELF Zabrze, zabawki hurt, sprzedaż hurtowacaterpillar części, jcb, cat, hydraulika siłowa hydrauliczne pompy silniki siłownikisprzątanie mieszkań, biur, magazynów, hal, grobów, mycie przeszkleńHydraulika siłowa, przewody hydrauliczne, zawory, siłowniki, rozdzielaczeautomaty tokarskie toczenie detali na automatach, detale toczoneProducent linek, naprawa, dorabianie. Linki pchająco-ciągnące, sterującelinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychkartki ręcznie robione, okolicznościowe tuby ozdobne