Ptasi zielony krzaczek
Pomysł: Agnieszki Jakusz

      Niezbędne materiały: 2 doniczki (jedna normalna, bez dziur na dnie, druga większa o dużej średnicy), kilka dużych kamieni dla stabilności, nietrująca roślina pnąca, (sprawdźcie dokładnie, czy na pewno roślinka nie szkodzi papużkom!!!), 3 lub 4 kijki bambusowe ( długość kijków do wyboru), następne 6 lub 9 kijków, które będą przywiązane w poprzek tamtych, ziemia ogrodnicza, dużo piasku dla ptaków, rafia lub włókno kokosowe.

     Sposób wykonania: Do mniejszej doniczki wkładamy trochę ziemi i zasadzamy roślinkę. Przy ściankach doniczki wsadzamy kijki bambusowe. Do większej doniczki wkładamy kilka kamieni, by krzaczek się nie wywrócił i wkładamy do niej mniejszą doniczkę (tę z kwiatkiem) i obsypujemy z zewnątrz ziemią, zostawiamy ok.3,5 cm luzu, aby móc wysypać na nią piasek dla ptaków. Do kijków wkopanych w ziemię przywiązujemy mocno krótsze kijki pilnując by nie wystawały poza większą donicę ( chodzi o to, żeby papużki załatwiały się na piasek a nie na dywan ;). Nieczystości zbieramy łyżeczką i wyrzucamy, oraz uzupełniamy ubytek w piasku. Nasz krzaczek radzę ustawić w pewnej odległości od klatki, by papużka chcąc się dostać na drzewko musiała rozprostować skrzydełka. Najlepiej jest go ustawić w pobliżu okna, wtedy papużka będzie miała zapewniona dużą dawkę światła.

  
 
 
 
REKLAMA:
części zamienne JCB Częstochowa, śląskieurządzenie do mycia wodą zdemineralizowaną producentHotel w Tarnowskich Górach, wesela Tarnowskie GóryHurtownia zabawek ELF Zabrze, zabawki hurt, sprzedaż hurtowacaterpillar części, jcb, cat, hydraulika siłowa hydrauliczne pompy silniki siłownikisprzątanie mieszkań, biur, magazynów, hal, grobów, mycie przeszkleńHydraulika siłowa, przewody hydrauliczne, zawory, siłowniki, rozdzielaczeautomaty tokarskie toczenie detali na automatach, detale toczoneProducent linek, naprawa, dorabianie. Linki pchająco-ciągnące, sterującelinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychkartki ręcznie robione, okolicznościowe tuby ozdobne