Czy faliste?

     Postanowiliśmy kupić ptaszka. I teraz każdy zadaje sobie pytanie: Jaki to ma być ptaszek? Bardzo często wybór pada na papużką falistą. Najczęściej z powodu ceny. Papużkę można kupić już za kilkanaście zł. Ale są też inne plusy: 
  • Papużka jest mała i jako wspaniały lotnik polata w każdym, nawet małym pomieszczeniu.
  • Papużka nie jest droga w utrzymaniu. Możemy przyjąć, że poniżej 10 zł na miesiąc.
  • Papużka falista jest jednym z inteligentniejszych ptaszków. Na prawdę jest to ptak myślący.
  • Papużki faliste są bardzo łatwo oswajalne.
Żeby uzupełnić wiadomości przed podjęciem decyzji i przed zakupem zachęcam do przeczytania artykułu - "Czy warto" oraz "Jedna czy więcej" (w dziale artykuły). Tutaj przypomnę tylko, że papużka falista żyje około 10 - 12 lat, że to ptak stadny i wymaga abyśmy mu poświęcali dziennie trochę swojego czasu, że ptaszek musi dziennie latać, że ptak się bardzo przyzwyczaja do nas, opiekunów i nie ma mowy o oddawaniu oswojonej papużki która mieszka z nami już kilka lat kiedy nam się znudzi. Jeszcze jedna ważna sprawa! Odpowiedzmy sobie na pytanie, czy jesteśmy cierpliwi. To bardzo ważne! Cierpliwość, to 95% sukcesu przy oswajaniu papużki!
Przemyśleliście? Zapewnicie jej te warunki? Jesteście pewni, że te kilkanaście lat możecie poświęcić ptaszkowi? No to ... Nie do sklepu po ptaszka!!!
Teraz musimy przemyśleć jakiego chcemy ptaszka! Jednego? Parkę? No i musimy się przygotować. Dlatego zachęcam do przeczytania następnych części tego rozdziału. Przeczytajcie też wątki na Forum Dyskusyjnym.  
Zobaczycie z jakimi problemami możecie się spotkać. Jakie problemy mają inni. Postępując właściwie od pierwszego dnia możemy sporo nieporozumień pomiędzy nami a naszym nowym przyjacielem uniknąć!


  
 
 
 
REKLAMA:
części zamienne JCB Częstochowa, śląskieurządzenie do mycia wodą zdemineralizowaną producentHotel w Tarnowskich Górach, wesela Tarnowskie GóryHurtownia zabawek ELF Zabrze, zabawki hurt, sprzedaż hurtowacaterpillar części, jcb, cat, hydraulika siłowa hydrauliczne pompy silniki siłownikisprzątanie mieszkań, biur, magazynów, hal, grobów, mycie przeszkleńHydraulika siłowa, przewody hydrauliczne, zawory, siłowniki, rozdzielaczeautomaty tokarskie toczenie detali na automatach, detale toczoneProducent linek, naprawa, dorabianie. Linki pchająco-ciągnące, sterującelinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychkartki ręcznie robione, okolicznościowe tuby ozdobne